PR 3 Ds 512.2018

Wniosek o tymczasowe aresztowanie kobiety podejrzanej o usiowanie zabójstwa swojego dziecka

W dniu 28 maja 2018r. w Prokuraturze Rejonowej w Głogowie prokurator przedstawił Katarzynie G. zarzut usiłowania pozbawienia życia małoletniej córki Wiktorii W. w dniu 26 maja 2018 roku  w Głogowie  przez utopienie jej  w wannie oraz zadanie nożem rany w gardło, tj. popełnienia czynu z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. k.k. 148 §1 k.k.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Katarzyna G. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. W wyjaśnieniach tych podała motywy swojego czynu oraz opisała przebieg zdarzenia. Z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie treść tych wyjaśnień nie może zostać ujawniona.

Po przesłuchaniu prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Głogowie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na okres trzech miesięcy.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w Głogowie. Pochodząca z Pabianic 34-letnia Katarzyna G. przyjechała tam ze swoją 4-letnią córką w odwiedziny do członków rodziny. Wieczorem udała się z Wiktorią do łazienki, aby ją wykąpać. W trakcie kąpieli usiłowała pozbawić życia dziecko. Kiedy podejrzana otworzyła drzwi łazienki, członkowie rodziny zauważyli, iż dziewczynka jest nieprzytomna i nie daje oznak życia. Niezwłocznie wezwali  służby ratunkowe oraz podjęli reanimację pokrzywdzonej. 4-letnia Wiktoria w stanie ciężkim została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, gdzie trwa walka o jej życie.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku. W dalszym etapie śledztwa wyjaśnione zostaną motywy jakimi kierowała się podejrzana oraz sprawdzone inne istotne okoliczności sprawy, dokonana zostanie także ocena poczytalności Katarzyny G. w chwili czynu. 

Lidia Tkaczyszyn-rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy