PR 1 Ds.528.2018

Śledztwo przeciwko kobiecie podejrzanej o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych

Prokuratura Rejonowa w Złotoryi nadzoruje prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Złotoryi śledztwo przeciwko 27-letniej Karolinie H. podejrzanej o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowyc,h tj. o czyn z art.62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanej położonym w centrum Złotoryi policjanci ujawnili i zabezpieczyli 1408 sztuk tabletek extasy /MDMA/ oraz 70,56 grama amfetaminy.

Po przedstawieniu zarzutu posiadania wymienionych narkotyków i przesłuchaniu Karoliny H. w charakterze podejrzanej o powyższe przestępstwo na wniosek prokuratora w dniu 14 września 2018 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi zastosował wobec Karoliny H. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia.

W czerwcu 2017 roku Karolina H. opuściła zakład karny, gdzie odbyła karę 1 roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków.

W toku prowadzonego przeciwko Karolinie H. śledztwa  badany jest także wątek wprowadzania do obrotu środków psychotropowych.

Za zarzucane podejrzanej przestępstwo popełnione w warunkach recydywy grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 15.

 

Lidia Tkaczyszyn - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy